Haber

Afyonkarahisar’da sel suları buzdolabı ve çamaşır makinesini sürükledi

Sel sularının buzdolabı ve çamaşır makinesini sürüklediği anlar kameralara yansıdı

Azgın sular kısa sürede köy yolunu dereye çevirdi.

Su seviyesinin zaman zaman 1 metreye kadar çıktığı köyde çok sayıda evi su bastı.

AFYONKARAHİSAR – Afyonkarahisar’da sel basan bir köyde suların yüksekliği zaman zaman 1 metreye yaklaşırken, azgın suların bir esnaf dükkanının önüne buzdolabı ve çamaşır makinesinden oluşan beyaz eşyaları sürüklediği anlar güvenlik kamerasına yansıdı. kameralar.

Kentte yaklaşık 2 haftadır olumsuz hava kuralları devam ediyor. Meteorolojinin yaptığı uyarıların ardından akşam saatlerinde beklenen şiddetli yağmur başladı. Sağanak yağışın en etkili olduğu yerler ise Bolvadin ilçesi ve ilçeye bağlı köyler oldu. İlçeye bağlı Kurucuova Köyü’nde kısa sürede sağanak yağışla birlikte sel meydana geldi. Yolların dereye dönüştüğü köyde, azgın sular deyim yerindeyse önlerine ne getirdiyse sürükleyip götürdü. Köyde bir esnafın dükkanındaki güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler sel sularının şiddetini gözler önüne serdi. Görüntülerde, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi eserlerden oluşan beyaz eşyaların esnafın sel suları ile birlikte dükkanın önüne sürüklenmesi saniye saniye kaydedildi.

Sel suları yaklaşık 1 metre yükseldi

Sel nedeniyle eşyaları sürüklenen Mehmet Kılıçaslan isimli esnaf, ekonomik kaybın çok olduğunu söyledi. Kılıçaslan, “Köyümüze menfez köprüsü yapılacaktı ama yapılmadı. Zararımız çok oldu. Satacağım dolaplar, tahtalar selde gitti. Köyümüz perişan durumda” dedi. Şu anda.”

Bir başka köy sakini ise yaklaşık 1 metre yükselen sel sularının evini doldurduğunu ve eşyalarını kullanılamaz hale getirdiğini ifade etti.

Selin ardından Bolvadin Köyü Hizmet Birliği iş makineleriyle köyü temizlemeye başladı.

kangal-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu