Haber

Bakan Şimşek: Maaşlar hedef enflasyona göre verilecek

ANKARA (İGFA) –Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, gazetecilerin Orta Vadeli Programa ilişkin sorularını yanıtladı.

OVP’ye ilk tepkilerin olumlu olduğunu belirten Başan Şimşek, “Cumhurbaşkanımızın maliye politikası konusunda desteği tam. Bunu sadece hissetmiyoruz, görüyoruz. En ufak bir tereddütümüz yok. İdeoloji OVP, Türkiye’nin olumlu bir döngüye gireceğini ifade ediyor. Bu onun için bir geçiş sürecidir.” Transferi öngördük. Şu anda o geçiş dönemindeyiz” dedi.

“AMAÇ ENFLASYONUNA GÖRE ÜCRET DÜZENLEMESİ YAPILACAK”

Bakan Şimşek, memur ve kamuda çalışan işçilerin maaş artışlarına ilişkin “Bundan sonra hedef enflasyona göre ücret düzenlemeleri yapılacak” dedi.

Yatırımcılarla diyaloğun güçlü olduğunu söyleyen Şimşek, “Yatırımcı toplantılarına Japonya’dan başlıyoruz. Programın dış kaynak kısmının çok güçlü olacağına inanıyorum, Birleşik Arap Emirlikleri’nde sonuç yakın. Yıl sonuna kadar toplanamayan G20, Almanya, New York, Londra, Asya ve Orta Doğu’da yatırımcı bırakmayacağız. İç talebin yeniden dengelenmesi ihtiyacı çok açıktır. İç talep yavaşlayacak ve ihracata yönelik yatırımlara çok güçlü bir temel vereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Bakan Şimşek, OVP açıklamasının ardından sosyal medya hesabından yayınladığı yazıda “Makro-finansal istikrar, enflasyonla mücadele ve yapısal dönüşüm…” vurgusunu yapmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu