Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Demokratik Birlik kongresine video mesaj gönderdi

Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Demokratik Birlik kongresine mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, kongrenin birlik ve beraberliği daha da güçlendireceğine inandığını vurguladı.

Erdoğan, “İnşallah 20 yıldır olduğu gibi bu anlamlı ve değerli mücadelenizde de yanınızda olmaya devam edeceğiz.”Açıklamalarına yer verdi.

“Uluslararası Demokrat Birliği’nin bu günlere gelmesinde emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında ​​şunları söyledi: “Uluslararası Demokratik Birliğin değerli yöneticileri, değerli kardeşlerim. Sizleri en kalbi duygularla, özlemle, sevgiyle selamlıyorum. Nazik davetiniz için her birinize teşekkür ediyorum. Kongrenizin Uluslararası Demokratik Birlik ve birliğin temsil ettiği tüm kardeşlerimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Bu vesileyle, Uluslararası Demokratik Birliğin bu günlere ulaşmasında emeği geçen herkese, yöneticilerinden bölge başkanlarımıza, her bir çalışma arkadaşımıza şükranlarımı sunuyorum. Sonsuz hayata uğurladığımız kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. “Tek lider adayı ve tek listeyle gerçekleştirilen kongrenin, Uluslararası Demokratik Birliğimizi daha da güçlendireceğine ve tutarlılığını artıracağına yürekten inanıyorum.”dedi.

“Ülkenizin siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel ve bilimsel hayatına daha fazla katılmanızı bekliyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’da İslamofobi’den kültürel ırkçılığa kadar pek çok tehdidin tırmandığı bir dönemde, birliğimizin öncelikli misyonu demokrasi ve hukuktan sapmadan Avrupalı ​​Türklerin hak ve çıkarlarını sonuna kadar savunmaktır. Bunu başarmanın yolu da diğer Türk sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte, kanun ve düzen çerçevesinde yeni medya araçlarından yararlanarak bu çabayı kararlılıkla yürütmektir. Ülkenizin siyasi, sosyal, ekonomik, kültürel ve bilimsel hayatına daha fazla katılmanızı bekliyoruz. “Şunu asla unutmayın, asimilasyona karşı en büyük silahımız geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza ana dilini, kültürünü ve medeniyet değerlerini öğretmektir.”dedi.

“20 yıldır olduğu gibi yine yanınızda olmaya devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu anlamlı çabanın devamı için Türkiye’nin gerekli desteği sağlayacağını sözlerine ekleyerek, şöyle konuştu: “Uluslararası Demokrat Birliği’nin bu konuda gerekli adımları tereddütsüz atmaya devam edeceğinden hiç şüphem yok. İnşallah 20 yıldır olduğu gibi bu anlamlı ve değerli mücadelenizde de yanınızda olmaya devam edeceğiz. Allah’ın bize yardım etmesini diliyorum. Başta Avrupa olmak üzere Türkiye dışında yaşayan tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Kongrenizin yine hayırlı olmasını diliyorum. Sağlıklı kal”söz konusu.

haberkazimkarabekir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu