Haber

Zelenskiy: “NATO’nun topraklarına füze fırlatılması ortak güvenliğe yönelik bir Rus saldırısıdır”

Ukrayna Devlet Lideri Volodimir Zelenskiy, Rus füzelerinin bugün Polonya topraklarına isabet ettiğini tez ederek, “NATO’nun topraklarına füze fırlatılması ortak güvenliğe yönelik bir Rus saldırısıdır.” dedi.

Zelenskiy, gece Telegram hesabından yaptığı imajlı paylaşımda, Rus güçlerinin bugün ülkesine karşı füze akınları gerçekleştirdiğini belirtti.

Rus kuvvetlerince Ukrayna’nın çeşitli bölgelerine toplam 90 füzenin fırlatıldığını kaydeden Zelenskiy, saldırılar sonucu enerji ve sivil altyapıların hasar gördüğünü ifade etti.

Rus füzelerinin bugün Polonya topraklarına da isabet ettiğini ileri süren Zelenskiy, şöyle devam etti:

“Terör, ulusal sınırlarımızla sınırlı kalmıyor. Rus füzeleri Polonya’yı vurdu. Ukrayna, kaç kere terör devletinin ülkemizle hudutlu kalmayacağını, Rus terörünün daha da ileri gitmesinin an problemi olduğunu söylemişti. Rusya cezasız kaldığını ne kadar uzun müddet hissederse Rus füzeleri herkes için o kadar fazla tehdit olacaktır. NATO’nun topraklarına füze fırlatılması, bu ortak güvenliğe yönelik bir Rus füze saldırısıdır. Bu çok önemli bir tırmanış. Harekete geçmeliyiz.”

Ukrayna olarak Polonya’nın yanında yer aldıklarını lisana getiren Zelenskiy, “Rusya dünyaya karşı çıkıyor. Rusya bize ve ulaşabildiği herkese terörle saldırıyor.” sözünü kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu